Lista delegatów obecnych na Zjeździe Założycielskim KOP:
1. Federacja Polskich Organizacji w Wiktorii Bożena Iwanowski – Australia
2. “Szkolny Punkt Konsultacyjny im. Jana III Sobieskiego przy Ambasadzie RP w Wiedniu” Hanna Kaczmarczyk – Austria
3. Polskie Centrum Kształcenia im. Jana Pawła II Teresa Arszagi vel Harszagi – Belgia
4. Polska Macierz Szkolna na Białorusi Stanisław Sienkiewicz – Białoruś
5. Polski Związek Kulturalno Oświatowy Barbara Smugala – Czechy
6. Towarzystwo Nauczycieli Polskich w Republice Czeskiej Stanisław Folwarczny – Czechy
- link do strony
7. Macierz Szkolna W Republice Czeskiej Andrzej Russ – Czechy
8. Nordycka Unia Oświaty Polonijnej Maria Małaśnicka Miedzianogóra – Dania
9. Towarzystwo Krzewienia Oświaty Polskiej w Danii im. Adama Sokólskiego Roman Miedzianogóra – Dania
10. ECOLE NOVA POLSKA im. Stanisława Leszczyńskiego Danuta Lemoyne – Francja
11. Polska Szkoła im. św. Królowej Jadwigi w Tbilisi Nina Demetradze – Gruzja
- link do strony
12. Asociación Cultural Hispano-Polaca Forum Monika Aguilar Antos – Hiszpania
13. Forum Polskich Szkół w Holandii Tomasz Norbert Karawajczyk – Holandia
14. Polska Szkoła w Galway Agnieszka Grochola – Irlandia
15. Polish Academy of Knowledge Ltd. Polska Akademia Wiedzy w Dublinie Beata Król – Irlandia
16. Laois International School Ewa Cała – Irlandia
17. Szkoła „Równe Szanse” Marta Szutkowska-Kiszkiel – Irlandia
18. Polska Szkoła Sobotnia Ballymena Agnieszka Zając – Irlandia Północna
19. Związek Nauczycielstwa Polskiego w Kanadzie Zuzanna Stupak – Kanada
20. Stowarzyszenie Nauczycieli Szkół Polskich na Litwie „Macierz Szkolna” Czesław Dawidowicz – Litwa
21. Stowarzyszenie Nauczycieli Szkół Polskich na Litwie „Macierz Szkolna” Krystyna Dzierżyńska – Litwa
22. Stowarzyszenie Nauczycieli Szkół Polskich na Litwie „Macierz Szkolna” Józef Kwiatkowski – Litwa
23. Państwowe Gimnazjum Polskie im. J.Piłsudskiego w Daugavpils Gertruda Grawe – Łotwa
24. “Chrześcijańskie Centrum Krzewienia Kultury, Tradycji i Języka Polskiego w Niemczech e.v.:” Agata Kotowska – Niemcy
25. Polskie Towarzystwo Szkolne „Oświata” T.z. w Berlinie Barbara Rejak – Niemcy
26. “Chrześcijańskie Centrum Krzewienia Kultury, Tradycji i Jezyka Polskiego w Niemczech” Halina Koblenzer – Niemcy
27. “Chrześcijańskie Centrum Krzewienia Kultury, Tradycji i Jezyka Polskiego w Niemczech” Halina Rosynski (Różyńska) – Niemcy
28. Polska Macierz Szkolna w Niemczech t.z. Jozef Malinowski – Niemcy
29. Polska Rada w Berlinie Związek Krajowy, Polsko-Niemiecka Szkoła Europejska” Małgorzata Tuszyńska – Niemcy
30. Związek Nauczycieli Języka Polskiego i Pedagogów w Niemczech Liliana Barejko-Knops – Niemcy
31. “Chrześcijańskie Centrum Krzewienia Tradycji, Kultury i Języka Polskiego w Niemczech” Mariola Stefańska-Sabadasz – Niemcy
32. Polska Szkola Sobotnia im. Bl. Jana Pawla II, Polsk Lørdagsskole Hanna Sand – Norwegia
33. Związek Nauczycieli Polskich w Szwecji Jacek Jurkowski – Szwecja
34. Europejska Unia Wspólnot Polonijnych, Komisja Oświaty Tadeusz Pilat – Szwecja
35. Centrala Polskich Szkół Dokształcających w Ameryce Anna Tracz – USA
36. Centrala Polskich Szkół Dokształcających w Ameryce Barbara Szenk – USA
37. Centrala Polskich Szkół Dokształcających w Ameryce dr Dorota Andraka – USA
38. Centrala Polskich Szkół Dokształcających w Ameryce Jan Kozak – USA
39. Zrzeszenie Nauczycieli Polskich w Ameryce Ewa Koch – USA
40. Polska Szkola im. Jana Pawla II wLemont i Romeoville dr Jolanta Tatara – USA
41. Zrzeszenie Nauczycieli Polskich w Ameryce Anna Dunajewski – USA
42. Kongres Polonii Amrykańskiej BożenaKaminski – USA
43. Polska Macierz Szkolna Aleksandra Podhorodecka – W. Brytania
44. “Polska Szkoła Nauczania Przedmiotów Ojczystych im. św. Stanisława Kostki” Julita Perlikowska – Tomasik – W. Brytania
45. Polska Macierz Szkolna Halina Stochniol – W. Brytania
46. Polska Macierz Szkolna Żaneta Sterna – W. Brytania
47. Ogólnokrajowa Szkoła Polska na Węgrzech Ewa Rónay – Węgry
48. Kongres Polaków w Rosji, Komisja Oświaty Halina Subotowicz – Romanowa – Rosja
- link do strony