Andżelika Borys na wolności!!!

Andżelika Borys na wolności.

Szefowa Związku Polaków na Białorusi wyszła na wolność, po roku pobytu w białoruskim więzieniu. Zarząd Kongresu Oświaty Polonijnej wyraża ogromna radość i nadzieję, że po zasłużonym odpoczynku i rekonwalescencji Andżelika Borys będzie nadal wspierać oświatę polonijna.

Andżeliko Droga! Jeszcze będzie pięknie pomimo wszystko!!! 

Zgodnie z potwierdzonymi doniesieniami Andżelika Borys opuściła białoruski areszt. Spędziła w nim ponad rok- została aresztowana 23 marca 2021 r. Andżelika Borys od 2016 roku jest przewodniczącą Związku Polaków na Białorusi. Wcześniej piastowała tę funkcję w latach 2005-2010. Wobec Andżeliki zastosowano inny „środek zapobiegawczy” w postaci aresztu domowego. Oznacza to, że śledztwo przeciwko prezes ZPB wciąż się toczy, ale przed sądem – jeśli do takiego dojdzie – będzie mogła odpowiadać z wolnej stopy. Z prośbą do Aleksandra Łukaszenki o uwolnienie córki wystąpiła mama Andżeliki Borys.Pani Prezes dziękuje wszystkim za wsparcie, starania i podtrzymywanie na duchu.

Na razie nie może się z nikim kontaktować. Za swoją działalność wielokrotnie była ścigana przez białoruski wymiar sprawiedliwości. Została aresztowana 23 marca 2021. Ponad rok spędziła w areszcie, postawiono jej zarzuty podżegania do nienawiści na tle etnicznym oraz rehabilitacji nazizmu za co grozi na Białorusi od 5 do 12 lat pozbawienia wolności.

//www.facebook.com/PolonijnaAgencjaInformacyjna
Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.