II Europejska Konferencja Metodyczna w Budapeszcie

II Europejska Konferencja Metodyczna

Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli SWP ma zaszczyt zaprosić Państwa na II Europejską Konferencję Metodyczną do Budapesztu – Wyszehradu. Tematem tegorocznej konferencji są „Splecione dzieje, czyli Polska i Polacy w historii Europy i Świata”. W czasie spotkania będą Państwo mogli uczestniczyć w warsztatach i wykładach m.in. dr Jarosława Szarka (IPN), dr Ewy Hoffman – Piotrowskiej (UW), Doroty Dziamskiej, przedstawicieli Instytutu Pamięci Narodowej oraz Muzeum Początków Państwa Polskiego. Zostanie także uroczyście podpisana umowa partnerska pomiędzy SWP, IPN a MPPP mówiąca o napisaniu książki do historii przystosowanej do szkół polonijnych.

W niedzielę odbędzie się także szkolenie liderskie dla wszystkich osób, które chciałyby budować Lokalny Ośrodek Metodyczny w swoim terenie oraz dla kandydatów na doradców i doradców LOM.

Budapeszt nie został wybrany na konferencję przypadkowo. Mówi się, że Polak – Wegier dwa bratanki i tę przyjaźń widać m.in. w sposobie węgierskiego modelu wsparcia szkół i kultury polskiej. O tej współpracy mówić będą: Ewa Roney, Przewodnicząca Ogólnokrajowego Samorządu Polskiego na Węgrzech, Anna Lang, dyrektor Ogólnokrajowej Szkoły Polskiej na Węgrzech oraz doradca metodyczny LOM i Piotr Piętka, dyrektor Muzeum i Instytutu Polskiego w Budapeszcie.

II Europejska Konferencja Metodyczna to możliwość zarówno doskonalenia swoich umiejętności zawodowych, ale też wymiana doświadczeń z innymi nauczycielami z Europy Zachodniej i USA.

Wszystkich z Państwa, którzy chcieliby uczestniczyć w szkoleniu w Budapeszcie – Wyszehradzie prosimy o uzupełnienie formularza rejestracyjnego znajdującego się poniżej do 15 września 2017 roku. Najpóźniej 30 września dostaniecie Państwo odpowiedź zwrotną z informacją czy dostaliście się na konferencję.

//odnswp.pl/wp-content/uploads/2017/09/Program-do-Budapesztu-1.pdf

 

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.