Jesienne spotkanie przy herbatce

aktualizacja z 1. listopada:

Szanowni Państwo!Drogie Koleżanki i Drodzy Koledzy!
Uprzejmie informujemy, że na prośbę wielu osób przesuwamy jesienne spotkanie przy herbatce w dniu 7 listopada na godzinę 19:00 czasu polskiego. Mamy również zaszczyt i przyjemność przedstawić gościa najbliższego spotkania, którego tematem będzie wspieranie polonijnych uczniów w depresji i pomoc w rozwiązywaniu ich problemów, Panią Doktor Elżbietę Zubrzycką związaną z Akademią Medyczną w Gdańsku. Pozwalamy sobie zacytować kilka wypowiedzi Doktor Elżbiety Zubrzyckiej o sobie, aby przybliżyć Państwu naszego Gościa: 

” …..Wykładałam w Akademii Medycznej w Gdańsku, a następnie zajmowałam się pracą terapeutyczną w Poradni Nerwic dla Dzieci w Gdańsku. Ukończyłam dwuletnie studium psychoterapii oraz liczne szkolenia w zakresie technik terapeutycznych, takich jak: terapia rodzin w podejściu systemowym, prowadzenie grup Balinta, NLP, hipnoza.

Równolegle wykładałam w Instytucie Psychologii U.G. (psychologię rodziny, wychowawczą, rozwojową, techniki terapeutyczne, psychosomatykę). Prowadziłam badania naukowe w ramach projektów międzyresortowych, występowałam na konferencjach i kongresach krajowych oraz zagranicznych.

Prowadziłam prywatną działalność terapeutyczną.

W 1990 roku założyłam Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne. GWP wydało ponad  1000 tytułów z obszaru nauk społecznych: podręczników akademickich, książek popularno-naukowych, terapeutycznych i pomagających w różnych dziedzinach życia.

W 2003 roku powołałam nowy dział wydawniczy: GWP dla dzieci. Wydał on około 60 tytułów, które pomagają rodzicom i nauczycielom w wychowaniu, a dzieciom w rozwoju i pokonywaniu trudności.

Jestem autorką 6 książek dla dorosłych i 30 książek dla dzieci, z których sześć zostało lekturami szkolnymi: „O zajączku Filipie, który ze strachu dokonał wielkich czynów”, „Słup soli”, „Marudek i Pogodek”, „Powiedz komuś” , „Czy mogę pogłaskać psa?”, „Wielkie przygody małej kropelki wody”, „Marek – chłopiec, który miał marzenia”. W konkursie Ministerstwa Edukacji Narodowej (2015) pięć książek zajęło wysokie pozycje w pierwszym tuzinie wśród 3777 zgłoszonych tytułów.

Stworzyłam Program „Bezpieczne dziecko„, mający chronić dzieci przed przemocą i wykorzystaniem seksualnym. Na program składają się książki mojego autorstwa i innych profesjonalistów.

Jestem matką trzech dorosłych synów. Lubię narty, spacery, pływanie czyli aktywny tryb życia….”

Doktor Elżbieta Zubrzycka

Zapraszamy w dniu 7 listopada br. o godzinie 19:00 czasu polskiego na spotkanie, które niewątpliwie będzie inspiracją do przemyślenia tradycyjnego modelu prowadzenia edukacji, kontaktów z uczniami w dostrzeganiu ich problemów i podołaniu sobie z płynącymi wyzwaniami, a przede wszystkim wymianą naszych doświadczeń.

Spotkanie poprowadzi Pani Iwona Malinowski, członek Zarządu Kongresu Oświaty Polonijnej na adres której i.malinowski@kop-pl.com prosimy wysyłać zgłoszenia do udziału w spotkaniu. Zgłoszenia będą przyjmowane do 5 listopada, a dzień przed spotkaniem otrzymacie Państwo zwrotne potwierdzenie z linkiem do uczestnictwa w  spotkaniu z Panią Doktor Elżbietą Zubrzycką. Osoby, które zgłosiły swoje zainteresowanie uczestnictwem w spotkaniu nie muszą wysyłać zgłoszenia ponownie.

Zapraszamy serdecznie,

Zarząd Kongresu Oświaty Polonijnej


Drogie Koleżanki i Drodzy Koledzy!

Serdecznie zapraszamy na jesienne spotkanie przy herbatce w dniu 7 listopada 2021 roku o godzinie 18:00 czasu polskiego, które cyklicznie organizujemy dla członków Kongresu Oświaty Polonijnej i naszych sympatyków. 

Epidemia wirusa covid-19 dotarła do nas w ubiegłym roku i odmieniła nasze życie. Być może na zawsze. Szczególnie dotkliwie wirus uderzył w podstawy edukacji i szkolnictwa w tym polonijnego. W momencie ropoczęcia kolejnego roku szkolnego pokiereszowanego pandemią, spróbujmy zastanowić  się nad jej długofalowaymi konsekwencjami dla naszych uczniów. 

Tematem najbliższego spotkania przy herbatce będzie nauka po pandemii; „Jak wspierać polonijnych uczniów w depresji i pomagać w rozwiązywaniu ich problemów”.

Epidemia dostarczyła mocnego impulsu; aby przemyśleć tradycyjny model prowadzenia edukacji oraz kontaktów z naszymi uczniami, aby dostrzec ich problemy, podołać sobie z płynącymi wyzwaniami i dać  im szansę na pomoc.

Gościem najbliższego spotkania przy herbatce będzie psycholog, który pomoże nam wspólnie zastanowić się , jak zmiany wymuszone przez pandemie wykorzystać dla dobra polonijnego ucznia. Liczymy na Państwa  aktywność w dyskusji i wymianie doświadczeń, które staną się inspiracją do ułatwienia funkcjonowania naszych szkół.

Spotkanie poprowadzi Pani Iwona Malinowski, członek Zarządu Kongresu Oświaty Polonijnej na adres której i.malinowski@kop-pl.com prosimy wysyłać zgłoszenia do udziału w spotkaniu. Zgłoszenia będą przyjmowane do dnia 5 listopada 2021 roku, a dzień przed spotkaniem otrzymacie Państwo zwrotne potwierdzenie wraz z linkiem do uczestnictwa w jesiennym spotkaniu przy herbatce.

Zapraszamy serdecznie,

dr Jolanta Tatara

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.