Konkursie Recytatorskim „Słowem-Polska” zostaje przedłużony do 18 kwietnia br.

Aktualizacja:

w odpowiedzi na prośby płynące od przedstawicieli oświaty polonijnej, uprzejmie informujemy, że termin przesyłania zgłoszeń do Konkursu Recytatorskiego „Słowem-Polska” zostaje przedłużony do 18 kwietnia br. W związku z powyższym, w imieniu pani dyrektor Agaty Talarko, zwracam się z serdeczną prośbą o uaktualnienie tej informacji w mediach społecznościowych oraz przesłanie do polskich szkół.

Poniżej przesyłam link do strony zawierającej komunikat dotyczący zmiany terminu przesyłania prac konkursowych:

www.prezydent.pl/pierwsza-dama/konkurs-recytatorski-slowem-polska/

Z wyrazami szacunku,


Gorąco zachęcamy wszystkich uczniów szkół polonijnych i polskich do wzięcia udziału w wyjątkowym Konkursie Recytatorskim „Słowem-Polska”, organizowanym przez Kancelarię Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej pod patronatem Małżonki Prezydenta RP Pani Agaty Kornhauser-Dudy. 

W czasie trwania Konkursu (marzec-czerwiec 20201 rok) przewidziano cztery etapy eliminacji. W etapach: szkolnym, krajowym i kontynentalnym uczestnicy będą mieli za zadanie prezentację trzech różnych utworów wybranych autorów: Cypriana Kamila Norwida, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Ignacego Krasickiego i Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej. Ostatnim etapem będzie rozstrzygnięcie Konkursu polegające na wyłonieniu finalistów i laureatów z każdej kategorii wiekowej. Utwory poetyckie w formie nagrań wideo mogą prezentować dzieci i młodzież w trzech grupach wiekowych: 7-9 lat, 10-13 lat i 14-19 lat.

Szczegółowe informacje dotyczące Konkursu Recytatorskiego „Słowem-Polska” wraz z regulaminem i formularzem zgłoszeniowym znajdują się pod poniższym linkiem:

www.prezydent.pl/pierwsza-dama/konkurs-recytatorski-slowem-polska/

Pliki do pobrania

Regulamin konkursu wersja PDF

Formularz zgłoszeniowy – konkurs recytatorski Słowem-Polska

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.