Oświadczenie Kongresu Oświaty Polonijnej w sprawie sytuacji na Białorusi

Kongres Oświaty Polonijnej reprezentujący milionową Polonię na całym świecie wyraża swoje zaniepokojenie sytuacją na Białorusi i swoją solidarność z Polakami, żyjącymi na Białorusi oraz całym Narodem białoruskim.  Dzieło formacji obywatela godnego tego miana w społeczeństwie wielokulturowym to właśnie misja szkół polskich na Białorusi, w centrum której stoi uczeń, współuczestnik procesu edukacji. Demokrację i wolność nauki trzeba definiować od nowa, bo tylko wtedy będziemy mieć siłę odpowiedzieć na  wyzwania przyszłości.

Występując w imieniu przedstawicieli oświaty polonijnej z całego świata, wyrażamy nasze poparcie dla wszystkich mieszkańców Białorusi, łącząc się z Wami i dodając otuchy w tak trudnych chwilach.

„ Życie w wolności nie jest łatwe, a demokracja nie jest idealna. Ale nigdy nie musieliśmy budować muru, aby zatrzymać naszych ludzi razem z nami i uniemożliwić im udanie się gdzie indziej” powiedział John F. Kennedy w 1963 roku podczas przemówienia w Berlinie i te słowa dedykujemy narodowi białoruskiemu.

Zarząd Kongresu Oświaty Polonijnej

20 sierpnia 2020 r

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.