II Zjazd KOP

Kraków wspiera Oświatę Polonijną

W dniach 17-20 lipca 2015 Kraków gościł ponad 30 nauczycieli i liderów oświaty polonijnej z różnych części świata w ramach II Zjazdu Kongresu Oświaty Polonijnej.

Kongres Oświaty PolonijnDSC_0918ej został powołany na mocy decyzji organizacji oświatowych środowisk polonijnych i polskich poza granicami kraju. Głównym celem Kongresu jest integracja i wzmocnienie polonijnego ruchu oświatowego na całym świecie oraz zapewnienie oświacie polonijnej należnych jej praw, statusu i środków. Pomysł i założenie KOP zainicjowała grupa działaczy oświatowych dnia 26 marca 2011.

Inauguracja II Zjazdu w Domu Polonii rozpoczęła się od spotkania z krakowskimi środowiskami naukowymi i ośrodkami uniwersyteckimi. Drugiego dnia w czasie sesji programowych zostały wyłonione nowe władze na kolejne trzy lata. Na zakończenie dnia uczestnicy mieli przyjemność obejrzeć wyjątkowe przedstawienie pt. Pyza na polskich dróżkach w Teatrze Ludowym.

W niedzielę i poniedziałek liderzy oświaty polonijnej wzięli udział w warsztatach metodycznych Centrum Języka i Kultury Polskiej w Świecie Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Program kursu doskonalenia zawodowego dla nauczycieli polonijnych w ramach projektu “Nauczyciel polonijny wobec współczesnych wyzwań edukacyjnych“.

KDZKDZ_0001

 

 

 

 

 

 


 

Kursu doskonalenia zawodowego dla nauczycieli polonijnych werrsja pdf

Patronatami Honorowymi II Zjazdu KOP byli Marszałek Województwa Małopolskiego – Marek Sowa i Prezes Stowarzyszenia Wspólnota Polska – Longin Komołowski.

 

 

Otagowano .Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.