Bronimy egzaminu A-Level z języka polskiego w UK i IRL

PMS_UK06 marca 2015 | Autor: Małgorzata Lasocka | www.polskamacierz.org petycja
A-Level z języka polskiego. Petycja

Szanowani Państwo/ Drodzy Przyjaciele

Jak może już Państwo wiedzą, w końcu stycznia Centrum Egzaminacyjne – Assessment and Qualifications Alliance (AQA), poinformowało, że od 2018 roku nie będzie więcej oferować uczniom możliwości zdawania egzaminu A-Level (odpowiednika matury) z języka polskiego.

//www.rp.pl/artykul/1181435.html (Rzeczpospolita)

To dla nas wszystkich zaskakująca informacja a decyzja podjęta przez AQA może mieć bardzo negatywny wpływ na działalność polskiego szkolnictwa w Wielkiej Brytanii w przyszłości. Decyzja motywowana była argumentami, które nie wydają się słuszne: brak odpowiedniej ilości wykwalifikowanych egzaminatorów oraz mała ilość studentów zdających egzamin. Polska Macierz Szkolna, zrzeszająca wszystkie polskie szkoły w Wielkiej Brytanii, sprzeciwia się tej decyzji i rozpoczyna akcję protestacyjną. Obecnie ruszamy z intensywną akcją protestacyjną mającą na celu odwrócenie decyzji AQA o zlikwidowaniu egzaminu A-level z języka polskiego po roku 2018.

Oto, jakie działania zaplanowaliśmy na najbliższe tygodnie:

  1. Zbieranie podpisów pod założoną elektroniczną petycją kierowaną do Chief Executive AQA.
  2. Zbieranie podpisów pod drukowaną petycją w miejscach, gdzie gromadzą się Polacy: parafiach, polskich sklepach itp.
  3. Wysyłanie przez Państwa listów do Państwa lokalnych członków parlamentu.

Szczegóły:

1. Petycja znajduje się tutaj:

//www.change.org/p/ andrew-hall-chief-executive- officer-aqa-aqa-keep-the-a- level-polish-exam-after-2018

Bardzo prosimy, zróbcie Państwo wszystko, co możecie, by podzielić się tym linkiem z jak największą liczbą Polaków i wszystkich innych zainteresowanych. Poprzez e-mail, Twitter, Facebook i wszystko inne media, przesyłajcie ją współpracownikom i znajomym z prośbą o podpisanie.

2. Przesyłamy formularz petycji do zbierania podpisów drogą tradycyjną. Prosimy wydrukować odpowiednią ilość i przekazać do polskiego sklepu lub innego polskiego przedsiębiorstwa na Państwa terenie i poprosić o zbieranie podpisów. Podpisy pod tradycyjną petycją planujemy zbierać do połowy kwietnia. Po tym czasie poprosimy Państwa o przesłanie podpisanych petycji na adres biura Polskiej Macierzy Szkolnej.

3. Przesyłamy wzór listu do Państwa lokalnego MP (Member of Parliament). Prosimy wydrukować, podpisać, i wysłać na adres MP bądź na jego/jej adres e-mail. Przesyłając list do MP, prosimy, poinformujcie nas o tym emailem, abyśmy mogli koordynować naszą wspólną akcję

Co jeszcze można zrobić?

Jeśli macie Państwo kontakt z lokalnymi mediami, poproście ich o wydrukowanie informacji o tym, że zbieramy podpisy oraz linku do petycji elektronicznej oraz informacji, gdzie najbliżej można podpisać petycję tradycyjną. Rozsyłajcie informację na temat zagrożenia A-Level z języka polskiego wszędzie, gdzie to możliwe, z linkiem do e-petycji i z prośbą o dzielenie się tą informacją dalej. Działając wspólnie, zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by nasi uczniowie obecni i przyszli mieli szansę zdać egzamin A-Level z języka polskiego!

Najważniejsze. Już dziś prosimy o składanie podpisów pod petycją kierowaną do Chief Executive AQA. //www.change.org/p/ andrew-hall-chief-executive- officer-aqa-aqa-keep-the-a- level-polish-exam-after-2018

W razie jakichkolwiek pytań, proszę o kontakt.

Z poważaniem,

Małgorzata Lasocka

 

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.