Minister Edukacji Narodowej

MINISTER EDUKACJI NARODOWEJ JOANNA KLUZIK-ROSTKOWSKA Warszawa, 04 września 2015 r.

list Pani MinisterDrodzy Uczniowie,
Szanowni Dyrektorzy, Nauczyciele i Rodzice,
Entuzjaści oświaty polskiej poza granicami Kraju,

rozpoczynamy kolejny rok nauki w szkołach polskich za granicą. Wiem, jak wielki wysiłek podejmujecie Państwo, aby utrzymać wśród uczniów więź z Polską, z naszą kulturą i językiem. Chcę Wam za to podziękować i zapewnić, że widzimy i doceniamy Wasze zaangażowanie.
Drodzy Uczniowie, dziś możecie myśleć, że nauka języka polskiego, kultury i historii polskiej odbywa się kosztem Waszego czasu wolnego. Ale zapewniam Was – to nie jest czas stracony. W przyszłości te dodatkowe obowiązki zaprocentują nowymi umiejętnościami i przyjaźniami. A już dzisiaj możecie pokazać swoim koleżankom i kolegom, coś czego nie znają: Polskę – ciekawą
i fascynującą, o bogatej historii i kulturze.

Wszystkim Rodzicom, Nauczycielom, Społecznikom wspierającym i rozwijającym polską szkołę za granicą , jeszcze raz serdecznie dziękuję. Dokładamy wszelkich starań, aby każde dziecko polskie za granicą znalazło szkołę , w której będzie mogło uczyć się języka polskiego, historii, kultury i tradycji polskich. Wierzę, że ten wspólny wysiłek , szerzej otworzy naszym uczniom drogę do sukcesów w przyszłości.

list Pani Minister

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.