NIEPODLEGŁA1918.PL

NIEPODLEGŁA1918.PL – pobyt śródroczny młodzieży polonijnej ze Stanów Zjednoczonych, wspólny projekt Kongresu Oświaty Polonijnej i Stowarzyszenia Oświaty i Kultury Polskiej

W dniach od 17 do 24 listopada 2018 roku przebywała w Polsce grupa 117 uczniów wraz z nauczycielami ze szkół polonijnych, tj. Polskiej Szkoły im. św. Maksymiliana Kolbe, Polskiej Szkoły im. Henryka Sienkiewicza, Polskiej Szkoły im. Mikołaja Kopernika, Polskiej Szkoły im. Fryderyka Chopina, Polskiej Szkoły im. Adama Mickiewicza, Polskiej Katolickiej Szkoły św. Ferdynanda oraz Polskiej Szkoły im. Trójcy Świętej.

Przewodnim tematem wizyty była setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas swojego tygodniowego pobytu w Polsce młodzież odwiedziła Warszawę, gdzie w Belwederze spotkała się z Sekretarzem Stanu Adamem Kwiatkowskim, zwiedziła Częstochowę, Zakopane, Wadowice oraz  Oświęcim. W trakcie kilku dni spędzonych w Krakowie  uczniowie polonijni zapoznali się z historycznymi okolicznościami związanymi z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Uczestniczyli w prelekcji historycznej oraz lekcji muzealnej zatytułowanej „Niepodległość. Wokół myśli historycznej Józefa Piłsudskiego”. Na zakończenie pobytu odbyła się gra miejska, której celem było odkrywanie w Krakowie miejsc związanych z czynem niepodległościowym i rokiem 1918.

www.gov.pl/web/edukacja/godnosc-wolnosc-niepodleglosc

www.okp.krakow.pl

www.men.gov.pl

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.