Odzanczenie dla Wiceprezydent Anny Dunajewski

Przez 30 lat polonijna organizacja charytatywna Dar Serca pomogła ponad 800 chorym dzieciom z Polski i z Europy uzyskać specjalistyczną opiekę lekarską w amerykańskich szpitalach. Wiosenny jubileuszowy bal był podziękowaniem dla wszystkich wspierających wspaniałe cele fundacji z Schiller Park koło Chicago.

Znając bogatą historię Daru Sercu, który w ostatnim tylko roku potrafił umieścić 42 dzieci w różnych placówkach medycznych na terenie całych Stanów Zjednoczonych, a przez ostatnie trzy dekady zaopiekował się ponad 800 dziećmi, trudno się dziwić, że w sobotni wieczór piękna sala bankietowa Chateau Ritz w Niles wypełniona była osobami, którym bliska jest idea pomocy medycznej chorym młodym istotkom.

Wśród gości honorowych nie zabrakło konsula generalnego RP w Chicago Piotra Janickiego i przedstawicieli władz miasta Schiller Park, gdzie mieści się siedziba Daru Serca. Obecni m.in. byli: burmistrz Nick Caifa, Peter Chiodo, szef straży pożarnej, prezes Legionu Młodych Polek Barbara Ciepiela, dr Kornelia Król, prezes Związku Lekarzy Polskich w Chicago oraz przedstawiciele naszej gazety. Na sali była również obecna podopieczna fundacji Emilka Pacholska wraz ze swoją siostrą bliźniaczką Jagódką i mamą Moniką oraz wielu wolontariuszy i oczywiście cały zarząd fundacji.

Z okazji jubileuszu napłynęło też do organizacji mnóstwo listów gratulacyjnych, w tym od prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa i jego małżonki Melanii, gubernatora stanu Illinois Bruce’a Raunera, od Dorothy Brown, sekretarz sądu okręgowego powiatu Cook, z Urzędu Miasta Schiller Park i z Konsulatu Generalnego RP w Chicago oraz od wielu polonijnych organizacji, klubów i biznesów. Wszystkie zawierały słowa podziękowania i podziwu dla olbrzymiego zaangażowania, poświęcenia, altruizmu i pracy włożonej przez członków i sympatyków Daru Serca w zbieranie funduszy, które umożliwiają opiekę nad chorymi oraz ich rodzinami, gdy przyjeżdżają na leczenie do USA.

Bal rozpoczęto polonezem, w pierwszej parze z konsulem Piotrem Janickim. Następnie prezes fundacji Daru Serca Dorothy Malachowski, która wraz z Grażyną Maneykowską i Dianą Lebiecką prowadziła piękny jubileuszowy wiosenny bal, powitała serdecznie wszystkich zebranych, dziękując za wsparcie przez 30 lat działalności oraz przedstawiła organizatorów wieczoru.

Po wykwintnym obiedzie, jubileuszowych toastach oraz jak zawsze imponującym pokazie Teatru Pieśni i Tańca „Wici” i pięknym muzycznym występie młodej Julii Nierzwickiej nastąpiła główna część wieczoru – odznaczanie najbardziej zasłużonych osób dla pracy na rzecz fundacji w roku 2017. Nagrodami Złotego Serduszka zostali wyróżnieni: Ewa Turowski, Diana Lebiecki, Anna Dunajewski, Andre i Laura Wolosewicz oraz Legion Młodych Polek i Teatr Pieśni i Tańca „Wici” pod przewodnictwem dyrektor artystycznej Magdy Solarz. Ta wspaniała grupa laureatów swoim postępowaniem daje przykład, jak można dać szansę dzieciom chorym i niepełnosprawnym na normalne życie.
„Wiele dzieci wciąż czeka na pomoc, nie możemy zawieść ich oczekiwań”, apelowała prezes organizacji Dorothy Malachowski. I aby te słowa mogły się spełnić, w czasie balu przeprowadzano cichą aukcję oraz loterię fantową w celu zebrania zasobów finansowych na dalsze owocne lata działalności fundacji. Składając donację na Dar Serca można było stać się posiadaczem pięknych obrazów, wykwintnych nalewek, a nawet koszulki brazylijskiej legendy piłki nożnej Pele numer 10 z jego autografem – nie lada gratka dla miłośników tej dyscypliny sportowej. Podczas balu Legion Młodych Polek przekazał na rzecz Daru Serca czek w wysokości 5 tys. dolarów. Do tańca grał zespół Słowianie i cała sala bawiła się znakomicie do późnej nocy.

Parafrazując Annę Dunajewską, dyrektorkę Polskiej Szkoły im. Czesława Miłosza i laureatkę Złotego Serduszka, dziękujemy i gratulujemy Darowi Serca: Pomagajcie spełniać marzenia chorych dzieci i ich rodziców, a w zamian otrzymujcie najwyższą zapłatę: uśmiech wdzięczności na twarzach najmłodszych. Życzymy jak najwięcej życzliwych i kochających serc oraz następnych wspaniałych jubileuszy.

 

Tekst i zdjęcia: Artur Partyka

źródło: //dziennikzwiazkowy.com/polonia/dar-serca-pomaga-chorym-dzieciom-juz-30-lat-obchody-jubileuszu/

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.