Początek roku szkolnego

tablica

 

Drogie Dzieci, Koleżanki i Koledzy pedagodzy, Rodzice i Opiekunowie!

Rok szkolny w polonijnych placówkach oświatowych poza granicami Polski rozpoczyna się w różnych terminach, jednakże Kongres Oświaty Polonijnej pragnie przy okazji rozpoczęcia pierwszego dnia szkoły w Polsce życzyć przede wszystkim i wszystkim wytrwałości!

Czas wakacyjny zapewne posłużył do wypoczynku, relaksu i nabrania zapału do nauki. Niechaj ten kolejny rok w naszych szkołach, będzie czasem realizacji wielu ciekawych lekcji, wzbudzania chęci do uczenia i nauczenia naszego “szeleszczącego” języka w każdym zakątku świata. Zachęcamy wszystkich jednakowo, nie tylko do nauki ale także do propagowania naszego wyjątkowego języka. Dyrektorom szkół polonijnych życzymy klas pełnych dzieci, młodzieży i osób chcących uczyć się polskiego.

Żeby nie brakowało nauczycieli z przeogromną motywacją do nauczania, sponsorów na prezenty i pogody ducha na korytarzach i w kawiarenkach szkolnych.

Jako Kongres Oświaty Polonijnej apelujemy do ludzi dobrego serca, aby nieśli pomoc szkołom polonijnym, żeby przeszkodą w nauczaniu polonijnym nie był brak nauczycieli i środków na utrzymanie szkół. Radością tego roku szkolnego niech będzie możliwość spotkania się na wakacjach w Polsce już za rok.

Pozdrawiamy

Prezydium Kongresu Oświaty Polonijnej.

 

 

 

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.