Polska Szkoła SEN w Dublinie

Drodzy Prezesi polskich organizacji parasolowych, Dyrektorzy szkół, Nauczyciele, 

w związku z kryzysem związanym z wirusem Covid – 19, musieliśmy zamknąć nasze szkoły polonijne. Polska Szkoła SEN w Dublinie, należąca do Polskiej Federacji Edukacyjnej Irlandii – KID, która jest członkiem Kongresu Oświaty Polonijnej, postawiła w 8 dni system edukacji on line, dla naszych 630 uczniów.
Chcemy podzielić się z Wami tą wiedzą bo nie jest to takie trudne jak się wydaje, a przynosi super efekty. Już dziś zapraszam na obserwację naszych lekcji jutro, w sobotę 28 marca 2020, w klasach 0-3 oraz 4-8 i liceum dla dzieci 0d 5 roku życia po dorosłych maturzystów. Od kwietnia startujemy też z blokiem dla przedszkolaków mających 3-4lata. 
Jeśli ktoś z Państwa chciałby być gościem i zobaczyć jutro nasze zajęcia proszę o kontakt: 
tomasz.bastkowski@szkolasen.com lub telefonicznie +353 879 525 462
Ilość miejsc dla obserwatorów, ze względu na uczestnictwo uczniów w wirtualnych klasach na żywo, jest ograniczona, stąd zadecyduje kolejność zgłoszeń.
Nasze spontaniczna akcja jest nieodplatna. Nie robimy tego dla poklasku, ale dla szkół polonijnych i z dbałości o przyszłość naszych polskich dzieci, które w tej chwili są najważniejsze.
Od przyszłego tygodnia będziemy organizować cykl bezpłatnych webinariów dla dyrektorów i nauczycieli szkół polonijnych. Pierwszy panel to “Jak postawić w tydzień interaktywną szkołę on line”. O szczegółach i terminach będę informował Państwa na bieżąco.
Pozdrawiam Was serdecznie w tych trudnych czasach. Trzymajmy się razem. Z wyrazami szacunku


Tomasz Bastkowski

Dyrektor SEN i Prezes KID


Czy zastanawiali się Państwo jak wygląda nauka online w polskich szkołach? Spieszymy Was poinformować, że w Polskiej Szkole SEN w Dublinie /www.szkolasen.com/ ma się świetnie! Na co dzień nasi uczniowie mieszkają w Irlandii, ale ich Ojczyzną jest Polska i aby utrzymać więź z krajem rodziców chodzą do naszej szkoły. Należałoby w obecnej sytuacji powiedzieć chodzili, gdyż od 12 marca w całej Irlandii szkoły są zamknięte, w tym nasza. Jako placówka edukacyjna z misją nie mogliśmy pozwolić na to, by nasi uczniowie stracili kontakt z językiem polskim, lekcjami, nauczycielami, ale przede wszystkim swoimi rówieśnikami, którzy nierzadko są ich jedynymi polskimi przyjaciółmi. 

Działamy dalej! Online! 

Nie było łatwo przygotować w tydzień bazę pod możliwość nauczania online. Nie chcieliśmy zasypywać naszych uczniów materiałem do samodzielnego przerobienia. Chcieliśmy ich widzieć, mieć z nimi interakcję! I udało się, korzystając ze zdobyczy XX wieku, Internetu, w sobotę 21 marca przy udziale ponad 40 nauczycieli i blisko 80% uczniów /co daje w sumie ok. 500 osób/ spotkaliśmy się w wirtualnej Szkole SEN. Lekcje były w pełni interaktywne, gdzie uczniowie widzieli siebie nawzajem i swoich nauczycieli. Mogli zadawać pytania, odpowiadać. Widzieli świetnie przygotowane prezentacje, filmy, zagadki, ćwiczenia. Były nawet przerwy ruchowe, zaprezentowane w postaci krótkich filmów nagranych wcześniej przez nauczycieli i trenerów. Udało nam się opracować uniwersalny system dla nauczania przez Internet uwzględniającego wyzwania w postaci; więcej niż jedno dziecko w domu, braki sprzętowe czy archiwizowanie lekcji dla uczniów niemogących wziąć udział w zajęciach online.

Link do krótkiego reportażu z tego dnia: 

//www.youtube.com/watch?v=PqyVJb-wNd0

Link do naszej strony na Facebooku, gdzie zobaczycie zdjęcia i komentarze rodziców zachwyconych taką formą zajęć:

//www.facebook.com/szkolasen/

Garść ciekawostek o naszej Szkole: Jesteśmy pomysłodawcą i partnerem merytorycznym Kampanii#KTOTYJESTEŚ, której pierwszy odcinek wydaje się być teraz bardzo aktualny:

Poniżej zdjęcia autorskich podręczników, które powstają w Polskiej Szkole SEN.

Pozdrawiam serdecznie
Joanna Prusak

Marketing Manager Polska Szkoła SEN

Polish Teachers Association

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.