Polskie Książki Naszych Marzeń

Poznaliśmy zwycięzców konkursu „Polskie Książki Naszych Marzeń”!

Ponad 30 polskich szkół społecznych z całego świata zgłosiło się do konkursu Ministerstwa Edukacji Narodowej „Polskie Książki Naszych Marzeń”.

 

Wyniki konkursu ogłosiła w środę szefowa MEN Anna Zalewska.

– Jestem pod wrażeniem pomysłowości uczniów. Każdy zgłoszony do konkursu film pokazuje, że uczniowie, nawet ci z najodleglejszych zakątków świata chcą czytać książki polskich autorów – powiedziała Anna Zalewska.

I miejsce:

  • Szkoła Polska w Katarze (Doha, Katar)

II miejsce:

  • Szkoła Kultury i Języka Polskiego przy Jekaterynburskiej Miejskiej Organizacji Społecznej Polskie Stowarzyszenie „POLAROS” (Jekaterynburg, Federacja Rosyjska):

III miejsce:

  • Polska Szkoła w Meterik (Meterik, Holandia)

WYRÓŻNIENIA:

  1. Szkoła-przedszkole „Wilia” (Wilno, Litwa)
  2. Polska Szkoła Stowarzyszenia Osstoja (Oss, Holandia)

Konkurs został ogłoszony przez Minister Edukacji Narodowej 22 października. Mogli w nim wziąć udział uczniowie szkół i innych form nauczania za granicą języka polskiego, historii, geografii i kultury polskiej, prowadzonych przez polonijne organizacje oświatowe, stowarzyszenia rodziców, polskie parafie i inne podmioty. Najwięcej filmów nadesłano z Litwy, Ukrainy i Holandii. Do MEN dotarły też nagrania z Australii, USA i Cypru.

Zadaniem uczniów było stworzenie krótkiego filmu i przesłanie listy książek o przeczytaniu, których marzą. Najważniejsze było, by wszystkie zgłoszone książki zostały napisane przez polskich autorów i w języku polskim. Książek mogło być nawet 50.

Przy ocenie nadesłanych filmów brane pod uwagę było m.in. stopień zaangażowania społeczności uczniowskiej w realizację nagrania, pomysłowość uczniów oraz oryginalność wykonania.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim szkołom gratulujemy twórczości i przede wszystkich chęci działania.

//men.gov.pl/strony/poznalismy-zwyciezcow-konkursu-polskie-ksiazki-naszych-marzen.html

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.