Sobotnia Szkola Neapol

16 październik 2016 | Autor: Sobotnia Szkola Neapol

Senator, pan Andrzej Pająk, Wiceprezes Stowarzyszenia Wspólnota Polska, pan Dariusz Piotr Bonisławski, Prezydent Kongresu Oświaty Polonijnej, pani Jolanta Tatara oraz logopeda i pedagog, pani Katarzyna Czyżycka przebywali już na Europejskiej Konferencji Metodycznej Nauczycieli Polonijnych w Pozzuoli (pod Neapolem) i w charakterze wizyty nieformalnej odwiedzili naszą Szkołę. Podczas spotkania, Goście mieli sposobność uczestniczyć w lekacjach języka polskiego, historii oraz obejrzeć inscenizację „Bajki” H.Sienkiewicza w wykonaniu pierwszoklasistów.

Goście wyrazili duże zainteresowanie pracą nauczycieli, wypytuając o trudności i gratulując sukcesów. Jedocześnie z ust pana Senatora padły wyrazy szczerego podziękowania za wykonywaną pracę. Podczas wizyty w najstarszej grupie, Goście podziękowali uczniom za zaangażowanie i wspaniałą pracę w promowaniu własnej dwujęzyczności, odnosząc się do filmów multimedialnych, w których nasi uczniowie brali udział. Pani Prezydent KOP pochwaliła uczniów za ich kreatywność i wspomniała o ewentualnej wymianie szkolnej zapraszając naszych uczniów do polskiej szkoły w Chicago.

Następnie Goście spotkali się z rodzicami. Pan Senator pogratulował rodzicom ich determinacji, pani Prezydent KOP dołączając się do gratulacji, opowiedziała o początkach polskiej szkoły w Chicago i o podobnych trudnościach, z jakimi się borykali. Rodzice wyrazili również chęć i potrzebę zorganizowania spotkań warsztatowych o dwujęzyczności zwracając się do Wiceprezesa Stowarzyszenia Wspólnota Polska i ODNSWP, współorganizatora poprzednich spotkań. Pan Prezes zapewnił, że dołoży wszelkich starań, by tego typu spotkania zostały wznowione.

Maggiori informazioni //www.sobotniaszkolaneapol.it/news/go/

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.