Teledysk Jesteśmy sobie potrzebni!

Teledysk Jesteśmy sobie potrzebni!

W ramach myśli przewodniej Kongresu Oświaty Polonijnej Jesteśmy sobie potrzebni! powstał projekt nagrania teledysku z udziałem uczniów szkół polonijnych.

Nadrzędnym celem jest łączenie młodych Polaków z różnych zakątków świata oraz zamanifestowanie w atrakcyjnej, kreatywnej i inowacyjnej formie swojej przynależności narodowej. Nikogo nie trzeba przekonywać, jak niezmiernie ważna jest integracja dzieci polonijnych i budowanie więzi z innymi Polakami zamieszkałymi poza granicami kraju. Dzięki wspólnej pracy nad projektem dzieci polonijne z wielu krajów spotkały się wirtualnie i poznawały się, razem śpiewając po polsku. 

Geneza projektu wywodzi się z Norwegii, gdzie firma Events Partner Kamilla Helland z pasją organizowała  spotkania muzyczne dla polonijnych uczniów z udziałem dwójki fantastycznych finalistów „The Voice of Poland” Nicole Kuleszą i Piotrem Tłustochowiczem. 

Inicjatorami pomysłu nagrania teledysku Jesteśmy sobie potrzebni! są firma Events Partner Kamilla Helland oraz przedstawicielka Kongresu Oświaty Polonijnej w Norwegii Hanna Matras Sand. Zespół Events Partner Kamilla Helland w całości sfinansował projekt.

Trenerzy Nicole Kulesza oraz Piotr Tłustochowicz zaproponowali piosenkę Rzuć to wszystko co złe, do tekstu Leszka Długosza i  muzyki Zbigniewa Wodeckiego, która została zaakceptowana przez organizatorów. 

Jak powstawał teledysk

Kongres Oświaty Polonijnej objął patronatem tę inicjatywę, oferując m.in. pomoc w rektrutacji dzieci polonijnych z całego świata. Do projektu wspólnego śpiewania łącznie zgłosiło się 75 dzieci z wielu krajów, m.in. z Autralii, Białorusi, Irlandii, Holandii, Kanady, Kataru, Niemiec, Norwegii, Polski, Rosji, Szkocji, Turcji, USA i Włoch. Wszystkie zgłoszenia nadesłane w formie formularza lub w kontakcie bezpośrednim zostały przyjęte.

Do uczestników wysłano wiadomości z załącznikiem/paczką, zawierającą opisy i instrukcje dotyczące nagrań, a także pliki audio z podkładem i linią melodyczną. Zorganizowano zapisy na spotkania grupowe z trenerami wokalnymi Nicolą i Piotrem,  zespołem Events Partner Kamilla Hellan oraz Katarzyną Stefańską i Patrykiem Górnym, których celem było przedstawienie informacji dotyczących projektu oraz poznanie dzieci i ich rodziców.

Spotkania odbywały się o różnych porach dnia i nocy czasu środkowo-europejskiego. Uczestnicy z Australii spotykali się o godz. 12, z krajów europejskich o godz. 19, a z kontynentu amerykańskiego o godz. 24. Pierwszym etapem było nauczenie się tekstu, zaśpiewanie z otrzymanym podkładem muzycznym, próbne nagranie wokalu (audio) oraz przesłanie wersji roboczej trenerom.

Drugim etapem były spotkania indywidualne, na których trenerzy wokalni każdemu dziecku poświęcili czas na omówienie nagrania audio oraz udzielili porady dotyczącej nagrania video. Poprawione po tych konsultacjach nagrania audio oraz osobne nagrania video zostały przesłane do trenerów.

Kolejnym etapem było przesłuchanie i obejrzenie przez trenerów nadesłanych materiałów oraz zastanowienie się nad ostateczną formą teledysku i przedstawienie jej do akceptacji organizatorom/producentowi podczas osobnych spotkań. W czasie kiedy trenerzy pracowali z dziećmi dniem i nocą, zespół profesjonalnych muzyków nagrywał aranżację instrumentalną do teledysku:

  • Kosma Kalamarz – gitara basowa
  • Michał Rorat – instrumenty klawiszowe 
  • Sebastian Ruciński – gitary, intrumental mix
  • Przemysław Smaczny – perkusja.  
  • Montażem i nałożeniem na siebie ścieżek dźwiękowych zajął się bardzo doświadczony i ceniony zespół:
  • Mateusz Kosmaciński – montaż video 
  • Jarosław Piątkowski – audio (mix wokali, master).

Podczas spotkań można było zaobserwować ogromną radość, cudowną mobilizację i zaangażowanie –  nie tylko wykonawców, ale również opiekunów. Rodziców bardzo ucieszył fakt, iż nie jest to konkurs i nikt nie zostanie wyeliminowany z projektu oraz że wszyscy uczestnicy znajdą się w teledysku, będą mogli pokazać swoją polskość i zaakcentować swój kraj zamieszkania. Otrzymaliśmy wiele podziękowań i gratulacji, w których odmienność tej społecznej inicjatywy była często podkreślana. 

Pragniemy podziękować za wsparcie i zaangażowanie Fundacji Green Team, Katarzynie Stefańskiej, Patrykowi Górnemu, trenerom wokalnym, muzykom i realizatorom. Szczególne podziękowanie kierujemy do zespołu Firmy Events Partner Kamilla Helland, inicjatora i producenta teledysku oraz wszystkich wspaniałych wykonawców i ich rodziców, nauczycieli i dyrektorów szkół.

Dzięki temu wydarzeniu możemy pokazać światu, kim jesteśmy, jak bardzo utalentowane są nasze dzieci i jaka siła płynie z naszej całej polonijnej społeczności, a motto projektu wyraża charakter naszych wspólnych działań, ponieważ Jesteśmy sobie potrzebni!

Hanna Matras Sand – Wiceprezes Kongresu Oświaty Polonijnej

Obejrzyj teledysk:

Więcej informacji i komentarze na Facebook’u:

//www.facebook.com/KongresOswiatyPolonijnej
//www.facebook.com/eventsparnterKH/

Zdjęcia ze spotkani z dziećmi

Zdjęcie ze spotkania organizatorów:

Et bilde som inneholder foto, viser, elektronikk, forskjellig

Automatisk generert beskrivelse

Od lewej: Kamilla Hellan, Hanna Matras Sand, Patryk Górny, Piotr Tłustochowicz i Nicole Kulesza

Linki do artykułów:

//online.fliphtml5.com/ycjik/jsmf/?fbclid=IwAR3aag5Ezo8IDjy5QAaBaaQ6bxnMD-vLdCV1Eer4I6aQrogowprohoxxL6c#p=6
Et bilde som inneholder tekst, avis

Automatisk generert beskrivelse
Et bilde som inneholder avis, tekst, foto, dekket

Automatisk generert beskrivelse
Dodaj do zakładek Link.

Jedna odpowiedź na „Teledysk Jesteśmy sobie potrzebni!

  1. Pingback:Jesteśmy sobie potrzebni! | Link to Poland