VI Światowy Zjazd Nauczycieli Polonijnych

baner

 

 

Szanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele oraz Animatorzy polonijni,

w imieniu Zarządu Krajowego Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” oraz tegorocznego partnera polonijnego – Kongresu Oświaty Polonijnej serdecznie zapraszamy do udziału  w VI Światowym Zjeździe Nauczycieli Polonijnych „Wschód Zachód – Łączy nas Polska”.

Zjazd będzie kontynuacją i nawiązaniem do tradycji corocznych spotkań pedagogów polonijnych odbywających się od 2010 roku w Ostródzie. Tegoroczne będzie nawiązywać zarówno do doświadczeń pierwszej konferencji, jak i kolejnych, poświęconych metodyce dwujęzyczności i specjalistycznym zagadnieniom dydaktycznym. W ramach proponowanych bloków tematycznych uczestnicy będą mieli okazję poznać istotne zagadnienia z zakresu edukacji dzieci dwujęzycznych, kultury, logopedii i terapii, a także historii najnowszej. W każdej z proponowanych sesji staraliśmy się zapewnić udział uznanych autorytetów z danej dziedziny oraz osób mających duże doświadczenie praktyczne, co w naszym zamyśle ma przyczynić się do uzyskania dużej efektywności i atrakcyjności merytorycznej zjazdu.

Tradycyjnie już oprócz wykładów, warsztatów i paneli przewidujemy program towarzyszący dedykowany wydarzeniom i postaciom, którym rok 2016 poświęcony jest szczególnie ze względu na przypadające rocznice.

Dodatkowo, Zjazd będzie również dobrą okazją do zapoznania się z koncepcją wsparcia oświaty polonijnej w świetle aktualnych uregulowań prawnych oraz z proponowanymi na 2016 rok formami szkoleniowymi będącymi w ofercie Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli SWP.

Zarówno podczas sesji Zjazdowych, jak również w czasie przerw i imprez towarzyszących będzie można spotkać się z przedstawicielami instytucji wspierających oświatę oraz tegorocznego partnera polonijnego, co da możliwość uzyskania odpowiedzi na ważne pytania, ale również do budowania polonijnej wspólnoty oświatowej.

Zjazd odbędzie się w dniach od 16 do 19 czerwca 2016 roku, a gospodarzami tradycyjnie już będą Dom Polonii w Ostródzie oraz Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli SWP.

Na Państwa zgłoszenia czekamy do dnia 15 maja 2016 roku. Karty uczestnika prosimy wysyłać drogą elektroniczną na adres: zjazdostroda@gmail.com lub faksem: +48 89 521 36 20. Organizatorzy pokrywają koszt zakwaterowania, wyżywienia oraz programu towarzyszącego.

Serdecznie pozdrawiamy i do miłego zobaczenia w Ostródzie,

dr Jolanta Tatara Prezydent Kongresu Oświaty Polonijnej

Dariusz Piotr Bonisławski Wiceprezes Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”

 Formularz zgłoszeniowy – Zjazd 2016 (1)

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.