XI edycja Konkursu “Być Polakiem” 2020

 Kochani Uczniowie, Nauczyciele, Rodzice,

W roku jubileuszu 40-lecia rejestracji NSZZ Solidarność chcemy skierować Waszą uwagę na słowo solidarność, które dla Polaków znaczyło tak wiele, bo było symbolem odpowiedzialności, jedności i współpracy. Od tamtych wydarzeń minęło wiele lat, zmieniła się Polska. Czy warto więc mówić o solidarności między Polakami? 

Jak myślicie? Napiszcie.

Czy obecnie jest potrzeba, aby być solidarnym z Polską i Polakami żyjącymi w kraju oraz poza jego granicami? Jeśli nie, czy możecie uzasadnić dlaczego? Jeśli tak, czy możecie podać przykłady współczesnych Wam postaw, zachowań i działań, które dowodzą wzajemnej solidarności między Polakami. 

Proponujemy jeden temat dla wszystkich grup wiekowych. Chcemy byście przez Wasze polskie „okulary” spojrzeli na różnie rozumiane i odczuwane relacje solidarności między Polakami.

Prace konkursowe należy nadsyłać do 8 marca 2020 roku na adres: bycpolakiem2020@gmail.com 

Szczegółowe informacje dotyczące tej edycji Konkursu znajdują się w Regulaminie na stronie //swiatnatak.pl/byc-polakiem-x-2020/. Na autorów wyróżnionych prac czekają wspaniałe nagrody: przyjazd do Polski, udział w Gali w Zamku Królewskim, wycieczka „Śladami polskości” 

Powodzenia i do zobaczenia

W imieniu Komitetu Organizacyjnego i Jury:

  • Helena Miziniak, Wiceprzewodnicząca Rady Polonii Świata
  • Joanna Fabisiak, Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego
  • Marek Machała, Koordynator Generalny

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.