Kondolencje

Szanowni Koledzy, Przyjaciele i Rodacy,

Z wielkim smutkiem wyrażamy nasze współczucie z powodu nieodwracalnej straty – odszedł od nas szanowany Adam Chłopek. Był on nie tylko wybitnym pedagogiem, ale również prawdziwym patriotą, który poświęcił swoje życie rozwijaniu polskiego szkolnictwa na Ukrainie.

Adam Chłopek

Swoją niezłomną pracą i ogromnym wysiłkiem Adam Chłopek wyróżnił się jako lider w dziedzinie edukacji i kultury. Był nie tylko przewodniczącym Związku Nauczycieli Polonistów na Ukrainie, dyrektorem Ogólnoukraińskiego Metodyczno-Koordynacyjnego Centrum Nauczania Języka i Kultury Polskiej w Drohobyczu, naczelnikiem Drohobyckiej Filii Instytutu Modernizacji Treści Oświaty Ministerstwa Oświaty i Nauki Ukrainy, członkiem Zarządu Federacji Organizacji Polskich na Ukrainie, członkiem Rady Oświaty Mniejszości Narodowej przy Ministrze Oświaty Ukrainy, ubiegłoroczny laureata wyróżnienia „Semper Fidelis” za zasługi dla Kresów i polskiej ludności na Kresach, odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w rozwijaniu polskiego systemu oświatowego, za działalność na rzecz polskiej mniejszości narodowej na Ukrainie, ale także aktywnym uczestnikiem licznych inicjatyw społecznych i edukacyjnych. Jego pasja do nauki języka i kultury polskiej pozostanie w naszych sercach na zawsze.

Adam Chłopek wyróżniał się również swoją bezinteresowną pomocą i wsparciem. Zawsze stał w obronie praw polskiej mniejszości narodowej i pracował nad umacnianiem przyjaźni między narodami. Jego wkład w odbudowę polskiego dziedzictwa kulturowego i ochronę pamięci historycznej jest niezwykle ważny dla nas wszystkich.

Niech pamięć o Adamie Chłopku pozostanie jak jasna lampa, która oświetli naszą drogę i zainspiruje nas do dalszych działań. Jego wielkie serce, praca i dziedzictwo będą żyć w sercach tych, którzy go znali i szanowali.

Wyrażamy szczere kondolencje rodzinie, przyjaciołom i kolegom Adama Chłopka. Niech mu ziemia lekką będzie, a jasna pamięć o nim pozostanie z nami na zawsze.

Wieczna pamięć.

Z głębokim współczuciem,

Prezes Kongresu Oświaty Polonijnej

Wiktoria Laskowska

Otagowano , .Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.