Studia dla nauczycieli polonijnych

Studia dla nauczycieli polonijnych
Instytut Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk (IBL PAN) zaprasza do podjęcia studiów na nowym kierunku studiów podyplomowych dla nauczycieli polonijnych. Dydaktyka języka polskiego jako odziedziczonego – studia podyplomowe.

Celem studiów
jest przekazanie wiedzy oraz umiejętności niezbędnych w zawodzie nauczyciela języka polskiego jako odziedziczonego, drugiego i obcego oraz przedmiotów ojczystych. Program obejmuje przedmioty, które pozwolą przygotować się do pracy nauczyciela języka polskiego na wszystkich poziomach zaawansowania (A1–C2) oraz obejmuje zagadnienia psychologiczno-pedagogiczne. Zajęcia prowadzone będą przez wybitnych specjalistów: praktyków, metodyków, trenerów oraz lektorów i nauczycieli z wieloletnim doświadczeniem w pracy zarówno w Polsce, jak i za granicą. Studia polecamy osobom, które chciałyby podjąć pracę w szkole polonijnej jak również nauczycielom z dłuższym stażem pracy, w celu pogłębienia wiedzy i rozwinięcia swojego warsztatu pracy.

Zajęcia w roku akademickim 2022/2023 będą odbywały się w trybie zdalnym na platformie Google Meet

Podyplomowe studia dla nauczycieli polonijnych to 2 semestry, 13 zjazdów, 180 godzin dydaktycznych i ogrom praktycznej wiedzy do wykorzystania od zaraz w pracy w polonijnej szkole.

Więcej informacji, daty zjazdów oraz formularz rekrutacyjny dostępne są pod adresem:

//ibl.waw.pl/pl/edukacja/-studia-podyplomowe/dydaktyka-jezyka-polskiego-jako-odziedziczonego

Uwaga Poszukujemy
W tej chwili poszukujemy chętnych nauczycieli, którzy chcieliby przeprowadzić lekcję pokazową w swojej klasie. Nagrane lekcje będą oglądane i omówione przez naszych wykładowców i studentów w czasie studiów. Osoby chętne zapraszam do kontaktu w celu omówienia warunków współpracy. Na zgłoszenia i wszelkie pytania czekamy pod adresem

malgorzata.lubbers-dabrowska@ibl.waw.pl

Możliwość komentowania została wyłączona.