Ecole Nova Polska Dziesięciolecie

Organizując uroczystość Dziesięciolecia powstania Ecole Nova Polska pod nazwą “Polska – kraj mlekiem i miodem płynący”, pragniemy wpisać się w projekt przybliżenia Naszego Kraju Francuzom oraz integrowania środowisk polonijnych.

Idąc śladem działań Macierzy z Wielkiej Brytanii, Irlandii i Holandii, proponujemy wprowadzenie „Wierszowiska”, tego wyjątkowego wydarzenia promujacego polską kulturę – festiwalu teatru i poezji polskiej, również we Francji.

W tym celu zaprosiliśmy 15 uczniów wraz z nauczycielami  polonijnej szkoły z Wielkiej Brytanii z inscenizacją „Trenów” Jana Kochanowskiego, grupę młodych polonijnych aktorów z Holandii oraz orkiestrę z Irlandii, która zaprezentuje dawną polską muzykę tradycyjną.

Rodzice, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły będą recytować wybrane utwory poetyckie, grać na harfie i śpiewać piosenki Czesława Niemena w merostwie XVII dzielnicy Paryża i w Domu Młodzieży pod adresem 28, rue Daubigny w 17 dzielnicy Paryża

Piotr Socha autor bestselleru „Pszczoły”, Joanna Gaj artystka od pierników, Elzbieta Jeznach realizatorka wielu spektakli, współpracująca z jednym z paryskich teatrów, Anna Skowrońska dyrektor wydawnictwa Muchomor,  będą uczyć i bawić.

Nie zabraknie też wybornych polskich specjałów. 

Zapraszamy!

Szczegóły w załączonej ulotce .

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.